ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

Виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" районними судами міста Києва

22.09.2016

22 серпня 2016 року "Центр сприяння справедливому правосуддю" направив інформаційні запити на отримання інформації з біографічних довідок (освіта та трудова діяльність) суддів районних судів міста Києва. Відповідно до статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформаційний запит повинен бути розглянутий протягом п’яти робочих днів з моменту отримання запиту. Якщо обсяг запитуваної інформації є значним, то термін надання запитуваної інформації може бути продовженим на 20 робочих днів. Про необхідність продовження терміну виконавець запит повідомляє протягом п’яти робочих днів з моменту його отримання.

Станом на 2 вересня 2016 року ми отримали 7 відповідей з 10 відправлених у районні суди міста Києва. Зазначимо, що до кожного суду надсилався запит ідентичний за змістом, але результати запитів можна розділити на три групи.

• Позитивний досвід. Голосіївський районний суд виявився найоперативнішим. Повна запитувана інформація була надіслана 26 серпня 2016 року (інформація надана протягом 3 робочих дні). Наступним інформацію прислав Подільський районний суд (відповідь за змістом запиту отримана також 26.08.2016). Шевченківському районному суду продовжено термін надання інформації на 20 робочих днів (відповідно до листа суду від 30.08.2016 р.). 
Святошинський районний суд надіслав відповідь 31.08.2016, але зазначимо, що отримана інформація не відповідає змісту запиту. В інформаційному запиті  "Центр сприяння справедливому правосуддю" просив надати відомості про здобуту освіту та повну трудову діяльність. У відповіді цього суду надіслано інформацію про те, коли саме та яким наказом суддя був призначений на посаду. 
• Негативний досвід. Кілька київських судів відмовили нам у наданні такої інформації. Такі відповіді ми отримали від Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Солом’янського районних судів.
• Ігнорування законів. Ще пара судів – Дарницький та Печерський районні суди міста Києва – проігнорували отриманий запит на надання інформації. Нагадаємо, відповідно до закону, розпорядник повинен відповісти на запит у п’ятиденний термін.

З вищеописаного випливає запитання. Чому Верховний суд України, Вищий адміністративний суд України, Вищий господарський суд України та Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ надають інформацію по аналогічному запиту, а районні та апеляційні суди відмовляють у доступі до тієї ж інформації або взагалі ігнорують громадськість? Ми сподіваємося, що такі непорозуміння виникли через великий обсяг роботи та неможливість надати відповідь у терміни встановлені законом.
"Центр сприяння справедливому правосуддю" буде надалі відстоювати законні вимоги щодо доступу до публічної інформації, наполягатиме на прозорості судової системи та виступатиме за зближення суспільного контакту з працівниками Феміди.