ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

"Центр сприяння справедливому правосуддю" починає збір біографічних довідок суддів апеляційних судів України

26.09.2016

З 26 травня 2016 року "Центр сприяння справедливому правосуддю" розпочав збір біографічних довідок суддів апеляційних судів областей України (за винятком апеляційних судових установ м. Києва та Київської області). Протягом червня було розіслано інформаційні запити на отримання інформації про здобуту освіту та хронологію трудової діяльності суб’єктів владних повноважень. 

Станом на 27 червня 2016 року отримано перші відповіді від судів, куди було направлено запит. Відповідно до законодавства, термін надання запитуваної публічної інформації становить 20 днів з моменту отримання запиту. 
Зазначимо, що не всі апеляційні інстанції одразу погодилися надати інформацію з біографічних довідок суддів, аргументуючи це тим, що документи містять службову інформацію і зберігаються в особових справах, яким разом з трудовим книжками присвоєно гриф «для службового користування», відтак доступ до такої інформації є обмеженим. Згідно з частиною 7 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений. Запитувані дані про здобуту освіту та хронологію трудової діяльності не підпадають під інформацію з обмеженим доступом у відповідності до статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», тому суди мають надавати таку інформацію запитувачам.
Опираючись на зазначені норми чинного законодавства, було аргументовано правові засади отримання такої інформації. Після – запитувана інформація має бути надана всіма судами другої ланки єдиної судової системи судів загальної юрисдикції.