ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

ЯК ВЕРХОВНА РАДА ГОЛОСУВАЛА ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ СУДДІВ МАЙДАНУ. ПАСИВНІСТЬ САТЕЛІТІВ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ТА ПИТАННЯ ДО «ЄвроОптимістів»

30.09.2016

29 вересня 2016 року, за день до початку дії нової редакції Закону «Про судоустрій та статус суддів» та змін до Конституції, відбулося позачергове скликання Верховної Ради України для звільнення суддів Майдану за порушення присяги, оскільки вони могли уникнути покарання після початку реформи.

Міжфракційне об'єднання «ЄвроОптимісти». З 26 депутатів, які входять до цього об’єднання, 8 (30%) найвідоміших вирішили не підтримувати звільнення суддів Майдану. Серед них: 
 М. Наєм – відсутній; 
С. Лещенко – відсутній;
С. Заліщук – відсутня;
В. Голуб – відсутній;
С. Кіраль - відсутній;
П. Різаненко – відсутній; 
А. Шкрум – відсутня; 
О. Юринець – відсутній.

З найбільшої партії Верховної Ради України – «Блок Петра Порошенка» – проголосували 99 з 143 депутатів (69%).

«Народний Фронт» віддав 56 голосів з можливих 81 (69%). Аналізуючи поіменні голосування за кожну з постанов, ми не могли не виділити депутатів, чиї прізвища є відомими, проте вони вирішили не проголосувати:
Гаврилюк М.В. (відсутній). Один з тих, хто терпів знущання Беркуту, не з’явився на голосування проти судді С. Волкової, яка відправила під домашній арешт працівника Беркуту, що дозволило йому втекти з країни.

З групи позафракційних депутатів «за» проголосували 18 з 46 (39%). Балога В.І. голосував вибірково (проголосував за звільнення 18 суддів з 29), інші Балоги були відсутніми, Геращенко І. просто не голосувала.

Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» виявилась найбільш дисциплінованою та результативною партією, стабільно підтримавши законопроекти 23-ма голосами з 26 (майже 89%) 
«Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» віддала 15 голосів з 21 ( 71%)
Радикальна партія Олега Ляшка допомогла Раді 17 голосами «за» з можливих 21 (81%) 
Група «Воля народу» свою лепту внесла 3-ма голосами з 19 (16%). Голосували «за»: Мальничук С., Молоток І., Москаленко Я.
Партія «Відродження» дала в середньому лише 1 голос з 23 (практично за всі постановки проголосував Кулініч О.).

Окремо можемо виділити Опозиційний Блок, який не тільки не дав голосів за законопроекти, але й деякі депутати голосували проти. Це Воропаєв Ю.М. та Німченко В.І.