ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

Печерський суд VS Генеральна прокуратура / Верховна рада України, або як суд першої інстанції скасовує рішення ГПУ та ВРУ

28.10.2016

Печерський суд VS Генеральна прокуратура / Верховна рада України, або як суд першої інстанції скасовує рішення ГПУ та ВРУ

Печерський суд відомий всім низкою одіозних суддів – Радіон Кірєєв, Сергій Вовк, Оксана Царевич та інші. Славляться вони не лише тим, що до них потрапляють найскандальніші справи, а й тим, що дозволяють собі оскаржувати постанови та рішення вищих органів влади України.

13 вересня 2016 року суддя Світлана Шапутько розглядала позов Ярослава Білявського – адвоката екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського, якого оголошено в розшук з 16 січня 2015 року. Захист стверджує (що цілком логічно), що колишній міністр оголошений в розшук незаконно, а всі процесуальні розслідування проти нього закінчилися. Результатом розгляду справи (http://bit.ly/2cBYF1y)стало те, що суд зобов’язав Генеральну прокуратуру України прийняти рішення про припинення розшуку екс-міністра: «Встановити розумний строк для прийняття слідчим та/або слідчими слідчої групи в кримінальному провадженні №42014000000000805 законного та неупередженого рішення щодо припинення розшуку ОСОБА_2, з урахуванням висновків, викладених у мотивувальній частині цієї ухвали».

Зазначимо, що це не перший випадок, коли судді Печерського районного суду приймають «цікаві» рішення. Так, у далекому 2007 році троє служителів Феміди – Світлана Волкова, Козлов Руслан та Фінагеєв Валерій – прийняли ухвалу, якою зупинили дію постанови Верховної Ради України «Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад». Цікаво, що дана ухвала була прийнята в день прийняття самої постанови ВР – 30 травня 2007 року (здається, рідко коли наші судді працюють так швидко). Зазначимо також, що Вища рада юстиції 6 червня 2007 року рекомендувала цих трьох суддів до звільнення за порушення присяги судді в ході розгляду справи (http://bit.ly/2dsFFn2). Відповідно до постанови ВРУ від 7 червня 2007 року, рішення про звільнення Світлани Волкової з посади судді таки було прийнято і до сьогоднішнього дня вважається чинним (http://bit.ly/2dk449B). Але, як бачимо, Світлана Волкова далі продовжує працювати суддею і неодноразово стає об’єктом розслідувань ЗМІ, Руслан Козлов обіймає посаду голови Печерського районного суду, а Валерій Фінагеєв працює суддею Апеляційного суду Київської області (з 21 жовтня 2010 року безстроково).