ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

Рівненський суддя виганяв журналістку із зали суду через телефон у руках (ВІДЕО)

08.12.2016
Суддя Рівненського апеляційного суду Сергій Баглик, під час розгляду кримінальної справи намагався вивести журналістку Вікторію Мамотюк із зали судового засідання за те, що вона тримала у руках телефон.
Про це, вона написала на своїй сторінці у Фейсбук та виставила відео:
"Суддівська рефома? Ні, не чув.
Цікаво, а яким законом керується совдепівський суддя Рівненського апеляційного суду Сергій Баглик, намагаючись видалити журналістку із зали судового засідання, за те, що в руках телефон.. його аргумент такий, що мовляв телефон може задзвонить, що буде заважати аудіозапису у засіданні. Варто пояснити, що я жодного разу не порушила порядку у засіданні, а навіть якби й порушила, то видалити він мене може лише після другого зауваження. А тут, суддя просто від "фанаря":
- Виведіть її!
Очевидно, дідусь просто боїться відеознімання, бо його розум не може перелаштуватися на судову реформу. Може на пенсію пора? 
p.s. Видалення із зали судового засідання є крайнім заходом процесуального примусу за порушення порядку під час судового засідання або невиконання розпоряджень головуючого. Воно застосовується до особи, яка повторно допускає порушення або продовжує його чинити після застосування до неї попередження. Таким чином, воно спрямоване на припинення протиправної поведінки особи.
ст. 130 п.3 КПК: У разі невиконання розпорядження головуючого іншими особами, присутніми у судовому засіданні, головуючий робить їм попередження про відповідальність за неповагу до суду. При повторному порушенні порядку у залі судового засідання їх за ухвалою суду може бути видалено із зали судового засідання та притягнуто до відповідальності, встановленої законом".

Джерело: vse.rv.ua