ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

60 діб під вартою, або застава у 275 тисяч. Обрали міру запобіжного заходу водієві, який збив підлітка

10.12.2016
Винуватцю резонансної ДТП, в наслідок якої постраждав 16-річний юнак, Володимиру Мігасу обрали запобіжний захід. Рішення прийняв суддя Луцького міськрайонного суду Ігор Ясельський сьогодні, 10 грудня.
Спостерігати за судовим процесом прийшло кілька десятків волинян. Ще до початку розгляду справи активісти помітили, що слідчий у справі про вчинення 8 грудня на вулиці Дубнівській у Луцьку ДТП, прокурор Володимир Бущак і адвокат підозрюваного Володимира Мігаса Віктор Жемеля спілкуються за чашкою кави в одному з закладів громадського харчування поблизу приміщення суду.
На початку судового засідання на прохання Володимира Мігаса суддя-слідчий Ігор Ясельський заборонив представникам ЗМІ знімати на фото і відео винуватця ДТП.
Нагадаємо, 8 грудня, керуючи автомобілем “Мерседес” у нетверезому стані, мешканець Луцького району, керівник підприємства “Олдем” Володимир Мігас збив на нерегульованому пішохідному переході 16-річного Владислава Андрушківа. Він не тільки не зупинився після наїзду, а й намагався покинути місце злочину. Внаслідок отриманих травм хлопець впав у кому.
На початку засідання суддя зачитав клопатання прокурора про визначення міри запобіжного заходу. У ньому йшлося про те, що підозрюваний може впливати на свідків, знищувати докази, він має дві закордонні візи до Сполучених Штатів Америки і шенгенську, цьогоріч він 8 разів виїздив за кордон, а також уже був пійманий за водіння в нетверезому стані і спричинення ДТП у Рожищенському районі.
Під час розгляду клопотання прокурор наполягав на тому, що, враховуючи суспільний резонанс, підозрюваного краще лишити під вартою, але додав, що якщо буде прийматися рішення про заставу, то вона повинна бути не меншою, ніж 200 мінімальних зарплат, або 275 тисяч гривень.
Сторона захисту не погоджувалась з доводами прокурора. Зокрема, адвокат Віктор Жемеля наполягав на тому, що складені поліцією у травні 2016-го постанови за 130 статтею відносно його підзахисного не були задоволені у суді.
Тоді справу розглядав той же суддя Ігор Ясельський. Володимира Мігаса визнали винним, але не притягнули до відповідальності, бо спливли терміни. Відтак його не позбавили права керування транспортним засобом. Окрім того, адвокат зачитав схвальні характеристики Володимира Мігаса з місця роботи, а також звернення працівників очолюваної підозрюваним фірми “Олдем” про те, що, у разі затримання їхнього керівника, вони не зможуть далі проводити фінансово-господарську діяльність на підприємстві, бо лише він має право підпису на документах.
Сам підозрюваний сказав, що кається у вчиненому, визнає вину і готовий оплатити лікування і реабілітацію Владислава Андрушківа.
Вислухавши аргументи сторін суддя Ясельський задовольнив клопотання прокурора залишити Мігаса під вартою на 60 днів до того часу, поки поручителі не внесуть заставу розміром 275 тисяч гривень.
Посеред розгляду справи до зали суду зайшло кілька чоловіків спортивної зовнішності. Адвокат Жемеля пояснив, що це його люди, яких він покликав охороняти Мігаса на випадок, якщо суддя вирішить його відпустити.
Він також зазначив, що вважає ухвалу мудрою але такою, що не відповідає закону. Водночас Жемеля сказав, що навряд чи його підзахисний оскаржуватиме її.
Волиняни, які спостерігали за процесом, висловили не задоволення і докоряли судді за те, що кілька місяців тому він не покарав Мігаса за водіння на підпитку. Відтак, Ігор Ясельський покликав до свого кабунету слідчого, прокурора і представника громадськості Сергія Рижкова. Останній, вийшовши з кабінету судді, розповів, про що говорили за зачиненими дверима. “Він хотів пояснити звинувачення, що лунали із зали. Він виправдовувася. Казав, що тоді були помилки поліцейських у протоколі. Він їм вказував на них, але вони не виправили”, – повідомив Рижков.
 
Джерело: hromadske.volyn.ua