ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

У Полтаві суддя звинуватила журналістів у порушенні, не передбаченому Цивільно-процесуальним Кодексом

12.12.2016
9 грудня суддя Октябрського суду Полтави попросила представників засобів масової інформації залишити відкрите судове засідання.
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ)
 
Як зазначає місцеве інтернет-видання «Трибуна», у суді мало відбутися друге засідання в справі звільненого з Полтавського національного технічного університету викладача Олексія Северина. Проте перед початком розгляду суддя Лариса Кулешова заявила, що представники ЗМІ мають залишити залу.
«Усі дії щодо висвітлення судового засідання ви мали узгоджувати тільки з головуючим у справі. Досудове розслідування було ще не закінчено, ви висвітлили в інтернет-виданні покази свідків, що є неприпустимим. Тому, будь ласка, виходьте з зали судового засідання», – сказала суддя.
Представники ЗМІ залишили залу, аби не зривати судове засідання.
 
Як нагадує видання, викладача Полтавського національного технічного університету звільнили за «прогули» двох пар, під час яких він відвідав фахову конференцію в Києві. Керівництво університету впевнене, що звільнення законне. Олексій Северин переконаний, що причина звільнення – особисті мотиви.
Медіаюрист ІМІ зазначив, що в Цивільно-процесуальному Кодексі немає прямої заборони повідомляти покази свідків у ЗМІ.
«Тут прогалина в Цивільно-процесуальному Кодексі, бо дійсно, недопитані свідки не повинні чути, що розповіли уже допитані. Згідно з Кодексом, вони не мають бути в одному приміщенні, але там немає прямої заборони повідомляти покази свідків у ЗМІ. Тому суддя могла би подбати, щоби допитати всіх свідків за один раз. Але про це в ЦПК теж не сказано», - прокоментував юрист.
 
Нагадаємо, проти судді Лариси Кулешової прокуратурою  розпочате  кримінальне провадження. Попередня правова кваліфікація – Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови.
1 грудня суддя не задовольнила клопотання прокурора про застосування 40-добового арешту до підозрюваного в міжнародних кіберзлочинах Геннадія Капканова, якого ФБР, Європол та поліція 30 країн світу намагалися затримати протягом 4 років за звинуваченням у кіберзлочинах. Напередодні він був затриманий у центрі Полтави, але Октябрьський райсуд Полтави відпустив підозрюваного з-під варти.
 
Джерело: detector.media