ПРО СПІЛКУ
Життя спілки
Документи
СУДИ ТА СУДДІ
НОВИНИ
СТАТИСТИКА
БАЗА ЗНАНЬ
СПІЛКА LIVE

14 грудня 2016 року у Києві відбувся відкритий форум «Інструменти громадського контролю за судовою системою», організований кампанією «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» та Реанімаційним пакетом реформ.

14.12.2016

14 грудня 2016 року у Києві відбувся відкритий форум «Інструменти громадського контролю за судовою системою», організований кампанією «ЧЕСНО. Фільтруй суд!» та Реанімаційним пакетом реформ. В зустрічі взяли участь представники Кабінету Міністрів, ВККС, новоствореної Громадської ради доброчесності, судді, члени громадських організацій та "Центр сприяння справедливому правосуддю" зокрема. 
Ціллю заходу стало обговорення тих насущних проблем, які постають перед реформаторами в процесі реалізації с
удової реформи, рівень довіри до якої є гранично низьким. Міністр юстиції України Павло Петренко зауважив, що на даний момент є лише три реальних важелі, які можна застосувати для контролю за якісними змінами в системі судочинства: Громадська рада доброчесності, відкриті електронні декларації та публічні реєстри. Вони є новими та унікальними в своїй суті для українського суспільства, тому в процесі оновлення суддівського корпусу необхідно максимально повністю використовувати оприлюднені дані та відомості. 
В світлі проведення конкурсу до Верховного Суду, що відбувається зараз, представники ВККС наголосили на готовності повної співпраці з громадськістю, яка вперше отримала можливість не лише спостерігати, а брати безпосередню участь в процесі кваліфоцінювання. Особливо Рух ЧЕСНО закликав адвокатів та науковців подавати документи на посаду судді нового Верховного Суду, оскільки це дасть можливість створити гідну конкуренцію уже існуючим представникам Феміди. В ході активного обговорення можливостей громадських організацій в процесі реформування суддівської системи, члени форуму дійшли висновку, що лише максимальне включення незалежних експертів зі сторони громадянського суспільства дасть змогу реально вплинути на формування Верховного Суду – основної інституції незалежної та незаангажованої судової влади.